Nawigacja
Foto chmurka
Przetumacz stron


Dzi jest


Wschd soca: 6:08

Zachd soca: 18:24


Dzie trwa:
12 Godzin 16 minut
I jest krtszy od najduszego dnia o: 6:18

11 listopada
11 listopada odbył się uroczysty apel z okazji 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, uroczystości poświęconej ojczyźnie i wolności . 11-ty listopada to wielka data - symbol miłości do ojczyzny, wspomnienie walki o wolność przez 123 lata niewoli pruskiej, austriackiej i rosyjskiej. To dzień, w którym wszystkich nas powinna łączyć miłość do naszej kochanej ojczyzny.

Kolejny już raz wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji #SzkołaDoHymnu, podczas której duchowo połączyliśmy się z milionami polskich uczniów w kraju i zagranicą. O godzinie 11.11 zaśpiewaliśmy głośno i dumnie 4 zwrotki Hymnu RP - "Mazurka Dąbrowskiego". Następnie uczniowie i zgromadzeni goście zobaczyli okolicznościowy film podsumowujący akcję #SzkołaPamięta, w ramach której wybraliśmy się na wycieczkę historyczną do Mierzeszyna oraz do innych lokalnych miejsc pamięci o polskich bohaterach.
Punktem kulminacyjnym radosnego świętowania rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości była zabawa w familiadę. Pan Przemek wcielił się w rolę K. Strasburgera i poprowadził show z pytaniami z zakresu m.in. geografii, przyrody i historii Polski. W starciach reprezentantów poszczególnych klas nie brakowało emocji, a niektóre różnice punktowe w rankingu były minimalne.

Niespodzianką dla zebranych, ale i uczestników gry była rywalizacja dorosłych. Drużynę Gości w składzie p. Bożena Porzyńska, śpiewaczka operowa, p. Michał Olejnik dyrektor szkoły, oraz p. Aleksandra Liskowska z Rady Rodziców, prowadził Wójt Gminy Przywidz p. Marek Zimakowski. Drużyna Gospodarzy wystąpiła w składzie p. Ludwika Formela, p. Dorota Deja, p. Wanda Zalewska i p. Aleksandra Etmańska. Gospodarze okazali się mało "gościnni" i minimalnie zwyciężyli w zaciętej rywalizacji wiedzy o Polsce.

Podczas uroczystego apelu uczniowie zaśpiewali piękne pieśni patriotyczne: "O mój Rozmarynie", "Ułani, Ułani", "Marsz I Brygady", "Uwierz Polsko", "Rozkwitały Pąki Białych Róż". Zaprezentowano dziś także zdjęcia w ramach Patriotycznego Konkursu Fotograficznego "Pomlewo Press Photo". Dzisiejszy apel był także znakomitą okazją do uroczystego wręczenia nagród ufundowanych przez Wójta Gminy Przywidz za bardzo dobre wyniki w nauce naszym laureatom stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego: Agnieszce Formeli i Kubie Gackowskiemu.
Scenariusz i realizacja: Anna Krefta, Przemysław Malak

Powrt

Ostatnie artykuy
· Rekrutacja · Żagle 2022 · Deklaracja dostępno... · Projekt :Nowe szanse... · BIP SP Pomlewo
Popieramy